Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Алуминиумско прилагодливо подно светло - Artemide Tolomeo Terra

29.869,00 ден. 24.069,00 ден.
Discount is 5.800,00 ден. this promotion is valid today only

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Додатоци

Детали

Со брендот Artemide добивате вистинска класика дома, вклучувајќи ја и оваа подна светилка Tolomeo Terra. Ова е алуминиумска подна светилка.
Доаѓа во комплет со алуминиумска хауба. Оваа светилка може да биде бесконечно обликувана од деловите што можат да се закачат на три места. Затоа, цврстите делови за поврзување гарантираат дека саканата форма останува веднаш штом ќе ја ставите во саканата форма.
Абажурот е со дијаметар од 15 см. Понатаму, има минимална висина од 103 см и максимална висина од 183 см. Оваа подна светилка има голем E27 фитинг и се испорачува со извор на светлина. Значи, не мора да ги нарачувате овие одделно.
Класиката за дизајн на артемид дизајниран од Џанкарло Фасина и Микеле Де Лучи. Безвременски дизајн и функционален дизајн.

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл44063
МонтажаE27
Вклучена сијалицаДа,вкл.E27 230V 2800K
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Функционална, Читање
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881044939
БрендArtemide
РачноПреземи ПДФ
СтилДизајн, Модерен
ОбликИздолжен круг, Тркалезна
Color & Material 
БојаАлуминиум
МатеријалАлуминиум
Sizes & Weight 
Општи димензиивисина 183 cm - должина 32 cm - ширина 86 cm
Приспособлива висинаПрилагодливо во висина макс.: 183 cm - Прилагодливо во висина мин.: 103 cm
Димензија на кракотПрилагодлив крак 1: 80 cm - Прилагодлив крак 2: 40 cm
Димензија на основатадијаметар 32 cm - висина 3 cm
Должина на кабелот370 cm
Тежина8.5 kg
Сијалица 
Број на светилки1
Боја на сијалицатаТопла бела
Ватажа2000
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 77 watt
Вкупно лумени1320
Работен век 2000
Келвин2.800 K
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Димензии на абажуротдијаметар 15 cm - висина 10 cm
Опции 
СобаТрпезарија, Канцеларија - Просторија за учење, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеЗемјени - подни
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир
Со кабел и приклучокДа, со кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!