Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Дизајн ѕидна светилка алуминиум IP54 - Bas

4.605,00 ден.
this price may change in 6 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Едноставна и компактна ѕидна светилка. Светлината свети горе-долу по ѕидот, што создава прекрасен светлосен ефект. Рефлектор Bas има висина од 12,7 cm, длабочина од 7 cm и ширина од 4,5 cm. Плочата за монтирање на ѕид е со должина од 9,8 cm и ширина од 4,5 cm.
Прекрасно е завршен во елегантен алуминиум. Светилката има два фитинзи GU10 и се испорачува без извори на светлина, затоа погрижете се да ги нарачате со неа (макс. 35 вати секоја). Обезбедете го изворот на светлина што се вклопува во G9 фитинг (макс. 40 вати). Оваа ѕидна светилка можете да ја затемните со надворешен придушувач. Забелешка: извор на светлина од максимум 35 mm се вклопува во оваа ѕидна светилка.
Понатаму, оваа ѕидна светилка Bas има IP вредност од IP54, што значи дека е погодна за влажни места како бања или тераса.
Безвременска ѕидна ламба, идеална во вашата бања, тераса, хол, дневна или спална соба!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл44722
МонтажаGU10
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Халогенска
Функција на светилкатаИндиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881002809
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Тежина0.5 kg
СтилДизајн, Модерен
ОбликЦилиндар
Color & Material 
БојаАлуминиум
МатеријалАлуминиум
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 7 cm - висина 12,7 cm - ширина 4,5 cm
Димензија на плочката за монтирањедолжина 9,8 cm - ширина 4,5 cm
Димензии на пакувањетовисина 11,5 cm - должина 17,5 cm - ширина 10,5 cm
Сијалица 
Број на светилки2
Ватажа35
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
СобаНадворешно осветлување, Спална соба, Дневна соба
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP54
Со кабел и приклучокNo, this article does not contain a cord and plug
Паметен 
Smartno

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!