Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Дизајн висечка светилка со сенка - Artemide Tolomeo Sospensione Decentrata

28.209,00 ден. 22.729,00 ден.
Discount is 5.480,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 2 дена

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Висечка светилка Artemide Tolomeo Sospensione Decentrata. Идеална висечка светилка поради неговата максимална приспособливост. Доаѓа во комплет со неутрална крем нијанса од QAZQA. Класиката за дизајн на артемид дизајниран од Џанкарло Фасина и Микеле Де Лучи. Безвременски дизајн и функционален дизајн. Оваа светилка може да биде бесконечно обликувана од деловите што можат да се закачат на три места. Затоа, цврстите делови за поврзување гарантираат дека саканата форма останува веднаш штом ќе ја ставите во саканата форма.
Абажурот е со дијаметар од 35 см. Понатаму, има минимална висина од 70 см и максимална висина од 136 см. Оваа висечка светилка има голем E27 фитинг и се испорачува без извор на светлина, затоа погрижете се да ја нарачате со неа (макс. 150 вати).
Светилката се затемнува со надворешен придушувач; обезбедете дополнителна забава во вечерните часови со овој дизајн класик од Artemide.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл44115
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална, Читање
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881044908
БрендArtemide
РачноПреземи ПДФ
СтилДизајн, Модерен
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаАлуминиум co Бела,Челик,Кремаста
МатеријалАлуминиум co Ткаенина
Sizes & Weight 
Општи димензиивисина 136 cm - должина 14,5 cm - ширина 3,6 cm
Приспособлива висинаПрилагодливо во висина макс.: 136 cm - Прилагодливо во висина мин.: 70 cm
Димензија на кракотПрилагодлив крак 1: 93 cm - Прилагодлив крак 2: 52 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 23 cm - висина 5 cm
Димензии на абажуротдијаметар 36 cm - висина 27 cm
Тежина2.4 kg
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа100
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Материјал на абажуротТкаенина
Shade ShapeТркалезна
Опции 
СобаТрпезарија, Канцеларија - Просторија за учење, Кујна, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!