Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

E14 LED рефлекторска светилка со затемнување R50 6.2W 430 lm 2700K

549,00 ден.
this price may change in 2 days
G
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Оваа LED рефлекторска светилка со затемнување е погодна за мал E14 фитинг. Со вградениот рефлектор се создава силен светлосен зрак. Корисно за создавање акценти или за светилка за работна маса. Овој извор на светлина често се користи и во рефлектори, има светлосен зрак од 110 степени. Светилката има моќност од 3 вати и излезна светлина од 430 лумени и 2700 келвини, што обезбедува топла бела светлина низ вашиот ентериер. Бидејќи е LED светилка, има долг очекуван животен век и штеди енергија. Вистински гаџет, овој извор на светлина!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл02277
МонтажаE14
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Енергетска етикетаG Лист на податоци
Вкупно ватажа 6.2 watt
Вкупно лумени430
Работен век 15000
Келвин2.700 K
Волтажа на напојувањето230
Генерално 
EAN08712879148395
БрендCalex
Тежина26.5 g
Color & Material 
БојаБела
МатеријалСтакло
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 5 cm - висина 8,6 cm
Димензии на пакувањетовисина 10 cm - должина 5 cm - ширина 5 cm
Сијалица 
Боја на сијалицатаТопла бела

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!