Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

G53 AR111 LED светилка со затемнување 9W 650LM 3000K Комплет од 5

6.895,00 ден. 6.399,00 ден.
Discount is 496,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 3 дена
G
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Овој извор на светлина G53 AR111 има висина од 6,5 cm и дијаметар од 11 cm. Топло бело светло со одлична излезна светлина од 650 лумени со овој нисконапонски извор на светлина. Исклучително погоден за проектни апликации, на пример во угостителската индустрија, продавници или деловни згради. Доаѓа во комплет со трансформатор. Ова го прави овој извор на светлина не е погоден за светилки кои веќе содржат трансформатор или двигател. Овој извор на светлина има агол на зрак од 24 степени. Светилката исто така може да се затемнува (не е вклучен ременот) за кога сакате да создадете повеќе атмосферска светлина. Фазен прекин. Сега уште поевтино како комплет од 5!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл01915
МонтажаG53
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Енергетска етикетаG Лист на податоци
Вкупно ватажа 9 watt
Вкупно лумени650
Работен век 25000
Келвин3.000 K
CRI80
Волтажа на напојувањето36
Генерално 
EAN08718881055362
БрендLUEDD
Број на парчиња во сет5
Тежина0.8 kg
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 11 cm - висина 6,5 cm
Димензии на пакувањетовисина 7 cm - должина 12 cm - ширина 12,5 cm
Сијалица 
Боја на сијалицатаТопла бела

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!