Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Градинарски шип место Par38 црна

6.095,00 ден. 5.689,00 ден.
this price may change in 3 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Додатоци

Детали

Универзално применливо место за шилци за градината. Наместо сијалиците од пресувано стакло што трошат енергија, вклучена е светилка за заштеда на енергија од 20 W која сепак произведува излезна светлина од 75 W.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл46377-01530
МонтажаE27
Светилки што може да се затемнуваатНе може да се затемнува
Соодветно заLED, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Индиректна светлина, Функционална
Вклучена сијалицаДа,вкл.E27 230V 2700K
Генерално 
EAN08718881012846
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Color & Material 
БојаЦрна
МатеријалПластика
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 12 cm - висина 49 cm
Вградени димензиидлабочина 15 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Боја на сијалицатаТопла бела
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 20 watt
Вкупно лумени1020
Работен век 8000
Келвин2.700 K
Опции 
СобаНадворешно осветлување
ОбликТркалезна
СтилМодерен
Област за инсталирањеЗемјени - подни
Technical Spec's 
IP вредностIP44
Со кабел и приклучокYes, with cord and adapter
Паметен 
Smartno

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!