Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

GU10 LED 8W 800 Lumen топло светло 3000K

489,00 ден.
this price may change in 3 days
E
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Со овој извор на светлина GU10 можете да ги обезбедите вашите рефлектори со топло светло со кое дневната соба или спалната соба можат оптимално да се осветлат. Атмосферска светлина низ 800 лумени и топла бела светлина од 3000 Келвини. Висок е 5,5 cm и има дијаметар од 5 cm. Изворот на светлина има светлосен зрак од 38 степени. Задолжително за секого!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл01882
МонтажаGU10
Светилки што може да се затемнуваатНе може да се затемнува
Енергетска етикетаE Лист на податоци
Вкупно ватажа 8 watt
Вкупно лумени800
Работен век 25000
Келвин3.000 K
CRI80
Волтажа на напојувањето230
Генерално 
EAN08718881052675
БрендLUEDD
РачноПреземи ПДФ
Тежина60 g
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 5 cm - висина 5,5 cm
Димензии на пакувањетовисина 5 cm - должина 6,3 cm - ширина 5 cm
Сијалица 
Боја на сијалицатаТопла бела

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!