Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Хартиен абажур - Artemide Tolomeo Mega Terra Diffusor

8.279,00 ден.
this price may change in 2 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Оригинален абажур од пергаментна хартија од брендот Artemide. Специјално за серијата Tolomeo од Artemide. Има пречник од 36 cm и е погоден за висечка светилка или стоечка подна ламба. Дизајнерската класика на Artemide дизајнирана од Џанкарло Фасина и Микеле Де Лучи: безвременски дизајн.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл0780020A
Генерално 
EAN08052993005540
БрендArtemide
Тежина0.3 kg
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаБеж
МатеријалХартија
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 36 cm - висина 25 cm
Димензии на абажуротдијаметар 36 cm - висина 25 cm
Димензии на пакувањетовисина 39 cm - должина 29 cm - ширина 39 cm

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!