Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Ѕидна и таванска светилка од нерѓосувачки челик IP44 - Лидс

7.299,00 ден.
this price may change in 2 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Оваа таванска светилка од Лидс има минималистички и елегантен дизајн во тркалезна форма. Можете исто така да ја монтирате оваа светилка на ѕид, правејќи ја ѕидна светилка. Оваа светилка со метален раб и мат бела пластика дава прекрасно меко светло за пасење за да не гледате во изворот на светлина.
Има дијаметар од 29 см и длабочина од 8 см. Има IP вредност од IP44, така што оваа светилка можете да ја поставите во влажна просторија (бања) или дури и надвор под вашиот покрив.
Светилката има две големи E27 фитинзи и се испорачува без извори на светлина, затоа погрижете се да ја нарачате со неа (макс. 11 вати).
Со оваа таванско-ѕидна светилка создавате атмосфера на вашата тераса или во вашата бања, изборот е ваш.

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл45674
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Компактна флуоресцентна светилка
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881007972
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаЧелик co Бела
МатеријалМетал co Пластика
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 29 cm - висина 8 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 29 cm
Тежина1.3 kg
Димензии на пакувањетовисина 29 cm - должина 29 cm - ширина 9 cm
Сијалица 
Број на светилки2
Ватажа11
Волтажа на напојувањето220V/230V
Lamp Shade 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаНадворешно осветлување, Бања
Област за инсталирањеЅидни, Тавански
Technical Spec's 
IP вредностIP44
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!