Бесплатна достава за износи над %free_shipping_cost.

Со вредност на нарачката од %free_shipping_cost или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред %cut_off_time ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Ѕидна/таванска светилка Nautica овална златна боја

12.900,00 ден. 11.600,00 ден.
Discount is 1.300,00 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Детали

Многу убаво изведена носталгична (бродска) светилка од тежок лиен метал со месинг изглед. Оваа светилка нуди можност за поврзување однадвор.

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл89916
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718226346193
БрендETH
РачноПреземи ПДФ
СтилАрт Деко, Индустриски, Класичен / Антички, Природен / Рустикален
ОбликОвалнa
Color & Material 
БојаЗлатна месинг co Проѕирна,Златна
МатеријалМетал co Стакло,Други метали
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 11 cm - висина 23,5 cm - должина 15,5 cm
Димензија на плочката за монтирањедолжина 15,5 cm - ширина 23,5 cm
Тежина1.7 kg
Димензии на пакувањетовисина 25 cm - должина 13,5 cm - ширина 16,2 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа100
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаНадворешно осветлување, Бања, Кујна, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеЅидни, Тавански
Technical Spec's 
IP вредностIP54
Функција на допирНе, без функција на допир
Со кабел и приклучокНе, производот не се испорачува со жица и приклучок

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!