Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Индустриска ѕидна ламба темно сива - Водоводџија 1

2.765,00 ден.
this price may change in 2 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Тежок и впечатлив создавач на расположение за секого. Го добивате најубавиот ефект во вашиот дом кога монтирате два еден до друг, на пример убаво како ноќно светло до креветот? Тоа е исто така убава светилка како осветлување на расположението во ходникот или во дневната соба.
Плочата за монтирање има дијаметар од 12 см. Светилката е со висина од 18 cm и длабочина од 16,5 cm. Ве молиме имајте предвид: овој водоводџија 1 се испорачува без извор на светлина. Затоа, одлучете се за впечатлива, цврста варијанта. Погрижете се да се вклопи во E27 фитинг (макс. 60 вати). Светилката исто така се затемнува со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот); создадете повеќе атмосфера во вечерните часови со оваа ѕидна ламба. Водоводџија 1 целосно припаѓа во индустриска, тешка средина!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл93262
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881050985
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилДизајн, Модерен
ОбликИздолжен круг
Color & Material 
БојаТемно сива
МатеријалЧелик
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 16,5 cm - висина 18 cm - должина 12 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 12 cm
Тежина1.2 kg
Димензии на пакувањетовисина 13,5 cm - должина 20,5 cm - ширина 20 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!