Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Индустриска висечка светилка сив бетон - Cava 3

4.739,00 ден. 3.385,00 ден.
Discount is 1.354,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 5 дена
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Cava 3 е стилска висечка светилка за индустриските ентузијасти. Со оваа висечка ламба Cava 3 имате три ламби кои се поврзани една со друга, кои можат да се закачат и од таванот и можат да си го најдат своето место во секој ентериер. Оваа уникатна таванска светилка се чувствува дополнително како дома во индустриско опкружување и има непосредно влијание. Рамката на висечката светилка е изработена од бетон и ѝ дава стилски, робустен изглед на светилката. Покрај дизајнот на светилката, има и функција за затемнување (не е вклучен ременот) со која можете сами да ја одредите осветленоста на осветлувањето.
Светилката е со дијаметар од 40 cm и висина од 160 cm. Плочата за монтирање е со дијаметар од 12 cm и висина од 2,5 cm. Со три прекрасни извори на светлина со E27 фитинг (макс. 60 вати) можете целосно да ја комплетирате светилката, тие не се вклучени. Сè на сè, оваа висечка светилка со затемнување е вистинска предност за секоја дневна соба!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл92975
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881048111
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаСива
МатеријалБетон
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 40 cm - висина 160 cm
Приспособлива висинаПрилагодливо во висина макс.: 160 cm - Прилагодливо во висина мин.: 45 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 12 cm - висина 2,5 cm
Должина на кабелот150 cm
Димензии на абажуротдијаметар 5,5 cm - висина 10 cm
Тежина1.1 kg
Димензии на пакувањетовисина 13 cm - должина 22 cm - ширина 13 cm
Сијалица 
Број на светилки3
Ватажа40
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Материјал на абажуротБетон
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!