Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Класична подна ламба хромирана со црна сенка - Ann-Kathrin 5

22.409,00 ден.
this price may change in 3 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Подната светилка Ann-Kathrin 5 има класичен дизајн. Дарежлива подна светилка како еден вид лустер на штанд. Грациозни форми со полупроѕирен црн абажур за да се вклопи и во модерен ентериер. Ткаенината (органза) што се користи за хаубата не е цврсто растегната, туку плисирана што дава посебен ефект. Стаклениот кристал ја комплетира сликата, особено затоа што делумно излегува од под хаубата.
Светилката се состои од пет краци. Изгледот го комплетирате со избирање на една од различните светилки за свеќи. Можете да го трансформирате вашиот дом во личен замок додека трепнете!
Подната светилка е со дијаметар од 50 cm и висина од 170 cm. Дијаметарот на стапалото е 32 см.
Ја завршувате светилката со 5 мали извори на светлина со E14 фитинг (секој макс. 60 вати), тие сепак треба да се нарачаат посебно. Светилката се затемнува со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот). Внесете атмосфера во вашиот дом со Ann-Kathrin 5!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл89401
МонтажаE14
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаИндиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881017780
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилКласичен / Антички, Природен / Рустикален
ОбликИздолжен круг, Тркалезна
Color & Material 
БојаЦрна co Проѕирна,Хромирана
МатеријалТкаенина co Стакло,Челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 50 cm - висина 170 cm
Димензија на основатадијаметар 32 cm
Должина на кабелот260 cm
Тежина6 kg
Сијалица 
Број на светилки5
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Димензии на абажуротдијаметар 50 cm - висина 36 cm
Опции 
СобаТрпезарија, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеЗемјени - подни
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир
Со кабел и приклучокYes, with cord and adapter
package 
Димензии на пакувањетовисина 60 cm - должина 54 cm - ширина 54 cm

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!