Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Класична таванска ламба антрацит 50 cm - Јаже

9.165,00 ден. 5.839,00 ден.
Discount is 3.326,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 3 дена
Изберете ја вашата количина:
  • 1 x 5.839,00 ден. 36% Попуст
  • 2 x 5.547,05 ден. 11.094,10 ден. 39% Попуст
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Класична тркалезна таванска светилка со сенка во темно сива (антрацитна) боја. Ткаенината што се користи за хаубата не е цврсто растегната, туку плисирана што дава посебен ефект. Плафонската светилка Rope е прекрасно завршена со мат стаклена плоча на долната страна, создавајќи мирен светлосен ефект во куќата. Светилката е со дијаметар од 50 cm и висина од 13 cm.
Светилката се затемнува со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот). Јажето го комплетирате со четири извори на светлина што се вклопуваат во E27 фитинг (макс. 40 вати секој). Пријатна таванска светилка во секоја соба во куќата!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл45273
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881005077
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликТркалезна, Цилиндар
Color & Material 
БојаТемно сива co Челик
МатеријалТкаенина co Челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 50 cm - висина 15 cm
Тежина4.3 kg
Димензии на пакувањетовисина 18,5 cm - должина 52,5 cm - ширина 52,5 cm
Сијалица 
Број на светилки4
Ватажа40
Волтажа на напојувањето220V/230V
Lamp Shade 
Со абажурДа, има абажур
Димензии на абажуротдијаметар 50 cm - висина 15 cm
Опции 
СобаТрпезарија, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!