Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Комплет од 5 LED рефлекторска светилка R63 E27 240V 8W 2700K со затемнување

9.795,00 ден. 8.895,00 ден.
this price may change in 2 days
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Овој LED куршум троши само 8 вати, мала моќност со голема излезна светлина од не помала од 550 лумени! Многу енергетски ефикасен извор на светлина со долг животен век и пријатна светлосна боја - совршена замена за вашите сегашни блескави светилки. Изворот на светлина има агол на зрак од 115 степени. Сега уште поевтино како комплет од 5!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл02138
МонтажаE27
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Вкупно ватажа 8 watt
Вкупно лумени550
Работен век 25000
Келвин2.700 K
CRI80
Волтажа на напојувањето230
Генерално 
EAN08718881073489
БрендCalex
Тежина0.7 kg
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 6,3 cm - висина 9,5 cm
Сијалица 
Боја на сијалицатаТопла бела

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!