Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

LED E14 светилка за свеќа со влакно со затемнување B35 5W 470lm 2700K

489,00 ден.
this price may change in 3 days
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Светилката со свеќа се врати, а овој пат е невозможно да ги запалите прстите! Ова е светилка со свеќа со LED светло со енергетска ознака А ++. Значи многу енергетски ефикасен! Изворот на светлина има висина од 9,8 см и дијаметар од 3,5 см. Светилката има мал E14 фитинг и дополнително, оваа светилка за свеќи природно гарантира многу пријатна топла бела атмосферска светлина поради 2700 Келвини. Со своите 470 лумени, ова е вистинска моќност. Светилката се затемнува, но за тоа ви треба надворешен придушувач. Изворот на светлина има агол на зрак од 320 степени и е опремен со прекин на фазата

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл02087
МонтажаE14
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Вкупно ватажа 5 watt
Вкупно лумени470
Работен век 20000
Келвин2.700 K
CRI85
Волтажа на напојувањето230
FilamentFilament
Генерално 
EAN08718881068454
БрендLUEDD
Тежина20 g
Color & Material 
МатеријалСтакло
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 3,5 cm - висина 9,8 cm
Димензии на пакувањетовисина 11 cm - должина 4 cm - ширина 4 cm
Сијалица 
Боја на сијалицатаТопла бела

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!