Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

LED Osram G53 со затемнување 15W 24 степени зрак 800 лумени топло 2700K

2.459,00 ден.
this price may change in 2 days
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Оваа G53 LED светилка е моќна светилка од 15W и има брилијантна светлина од не помалку од 800 лумени! Изворот на светлина има агол на зрак од 24 степени и обезбедува топла бела светлина од 2700K. Овој извор на светлина може да се поврзе со трансформатор на глувчето Osram (не е вклучен).
Овој извор на светлина е исто така исклучително енергетски ефикасен поради енергетската ознака А! Изворот на светлина исто така лесно се затемнува преку троник или LED придушувач (ова не е вклучено).
Оваа LED светилка има дијаметар од 11,7 cm и висина од 5,5 cm.
Исклучително погоден за апликации базирани на проекти, на пример во угостителството, продавници или канцелариски згради!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл02288
МонтажаG53
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Вкупно ватажа 15 watt
Вкупно лумени800
Работен век 40000
Келвин2.700 K
CRI90
Волтажа на напојувањето12
Генерално 
EAN04058075105058
БрендOsram
Тежина0.2 kg
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 11,7 cm - висина 5,5 cm
Димензии на пакувањетовисина 11,5 cm - должина 8,5 cm - ширина 9 cm
Сијалица 
Боја на сијалицатаТопла бела

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!