Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Лустер хром со црна сенка 3 светла - Ен-Катрин

9.799,00 ден. 3.879,00 ден.
Discount is 5.920,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 7 дена
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Лустерот Ен-Катрин има класичен дизајн. Грациозни форми со полупроѕирен црн абажур преку него, така што одлично се вклопува и во модерен ентериер. Ткаенината (органза) што се користи за хаубата не е цврсто растегната, туку плисирана што дава посебен ефект. Стаклениот кристал ја комплетира сликата, особено затоа што делумно виси под хаубата.
Лустерот е прилично мал. Светилката се состои од три краци. Изгледот го комплетирате со избирање на една од различните светилки за свеќи. Можете да го трансформирате вашиот дом во личен замок додека трепнете!
Светилката е со дијаметар од 38 cm и висина од 150 cm. Доколку е потребно, можете да ја скратите вкупната висина за време на инсталацијата.
Ја завршувате светилката со 3 мали извори на светлина со E14 фитинг (секој макс. 60 вати), тие сепак треба да се нарачаат посебно. Светилката се затемнува со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот).
Внесете атмосфера во вашиот дом со Ен-Катрин!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл89399
МонтажаE14
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881017766
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Тежина1.4 kg
СтилКласичен / Антички, Модерен, Природен / Рустикален
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаЦрна co Проѕирна,Хромирана
МатеријалТкаенина co Стакло,Челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 38 cm - висина 150 cm
Приспособлива висинаПрилагодливо во висина макс.: 150 cm - Прилагодливо во висина мин.: 57,5 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 10,5 cm - висина 2,5 cm
Должина на кабелот122.5 cm
Димензии на пакувањетовисина 33 cm - должина 44,5 cm - ширина 44,5 cm
Сијалица 
Број на светилки3
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Димензии на абажуротдијаметар 38 cm - висина 25 cm
Опции 
СобаТрпезарија, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!