Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Лустер Marie Theresa 5 со Magic сенка

18.395,00 ден.
this price may change in 2 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Создадете невиден елегантен амбиент во вашиот дом со нашиот фантастичен лустер Marie Theresa. Оживејте ја историјата на свој начин со модерен поглед на оваа безвременска класика! Овој лустер е направен од висококвалитетни материјали и атмосферски стаклени привезоци за целосно искуство. Лустерот е исто така завиткан во специјална Magic нијанса: Ова е во сребрена боја и сјае кога ќе го вклучите светлото, што резултира со стилски светлосен ефект!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл11558
МонтажаE14
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаИндиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881000652
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Тежина4.1 kg
СтилКласичен / Антички, Модерен
ОбликТркалезна, Цилиндар
Color & Material 
БојаСива co Проѕирна,Хромирана
МатеријалПластика co Стакло,Метал
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 50,5 cm - висина 150 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 11,5 cm
Должина на кабелот70 cm
Димензии на пакувањетовисина 37 cm - должина 55 cm - ширина 55 cm
Сијалица 
Број на светилки5
Ватажа40
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Димензии на абажуротдијаметар 50,5 cm - висина 30 cm
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!