Бесплатна достава за износи над %free_shipping_cost.

Со вредност на нарачката од %free_shipping_cost или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред %cut_off_time ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Модерна ѕидна ламба антрацит со вклучен LED IP54 - Otan Outdoor

18.795,00 ден.
this price may change in 5 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Повеќе од оваа серија

Додатоци

Детали

Модерна и едноставна модерна ѕидна ламба на отворено Otan антрацит на отворено (темно сива). Otan е силен и издржлив, што го прави идеален како атмосферско и индиректно осветлување за вашата тераса преку светлото за пасење на ѕидот. Завршена е со полиестерска прашкаста обвивка, која обезбедува луксузен, висококвалитетен изглед.
Супер елегантен дизајн, а сепак компактен со вкупна висина од 13,8 cm, должина од 27,8 cm и длабочина од 4,7 cm. Со IP вредност од IP54, оваа светилка е погодна за осветлување на фасади и тераси. Но, може да се стави и во бања или во затворен простор.
Otan доаѓа во комплет со интегриран LED модул (не заменлив) од 12W со 956 лумени и 3000 келвини. Вистинска моќност против надворешниот ѕид!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл89976
Монтажа(незаменлива) LED
Вклучена сијалицаДа,вкл.(незаменлива) LED 12V 3000K
Функција на светилкатаИндиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе може да се затемнува
Генерално 
EAN08718881021459
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликПравоаголник
Color & Material 
БојаТемно сива
МатеријалАлуминиум
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 4,7 cm - висина 13,8 cm - должина 27,8 cm
Димензија на плочката за монтирањедолжина 27,8 cm - ширина 13,8 cm
Тежина1.4 kg
Димензии на пакувањетовисина 33 cm - должина 9,5 cm - ширина 18,5 cm
Сијалица 
Број на светилки12
Боја на сијалицатаТопла бела
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 12 watt
Вкупно лумени956
Работен век 20000
Келвин3.000 K
Абажур 
Димензии на абажуротDiameter0 mm - hoogte0 mm - lengte0 mm - breedte0 mm
Опции 
СобаНадворешно осветлување
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP54
Со кабел и приклучокНе, производот не се испорачува со жица и приклучок

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!