Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Модерна ѕидна ламба од алуминиум IP44 - Baleno

1.535,00 ден. 369,00 ден.
Discount is 1.166,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 2 дена

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Други бои
Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Baleno I е вистинско око за во и околу вашиот дом. Дава убаво светло за пасење по ѕидот. Ова е супер убаво кога е темно! Светилката има фитинг GU10 и се испорачува без извор на светлина, затоа погрижете се да ја нарачате со неа.
Исто така, може да се затемнува за да можете да создадете пријатна атмосфера (не е вклучен ременот). Baleno I е длабок 9 cm, широк 6,5 cm и висок 7,5 cm. Плочата за монтирање е со должина од 7,5 cm и ширина од 6,5 cm. Благодарение на употребата на алуминиум и елегантната форма, совршено се вклопува во модерното опкружување. Baleno I е навистина погоден за надворешна употреба поради IP вредноста на IP44, но можете да го поставите и во бањата. Дали сè уште барате супер модерна (надворешна) ѕидна светилка? Го најдовте!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл45074
МонтажаGU10
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаИндиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881004711
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликПравоаголник
Color & Material 
БојаЧелик
МатеријалАлуминиум
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 9 cm - висина 7,5 cm - ширина 6,5 cm
Димензија на плочката за монтирањедолжина 7,5 cm - ширина 6,5 cm
Тежина0.3 kg
Димензии на пакувањетовисина 8,5 cm - должина 9,7 cm - ширина 7,5 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа35
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Димензии на абажуротDiameter0 mm - hoogte0 mm - lengte0 mm - breedte0 mm
Опции 
СобаНадворешно осветлување, Бања, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP44
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!