Бесплатна достава за износи над %free_shipping_cost.

Со вредност на нарачката од %free_shipping_cost или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред %cut_off_time ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Модерна ѕидна ламба од гипс 30 cm - Gipsy Creil

5.235,00 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Оваа полукружна ѕидна светилка Gipsy Creil всушност се вклопува во секој ентериер. Изработена е од гипс за да можете да ја обоите, на пример во бојата на вашиот ѕид. Отворен е и одозгора и одоздола, така што оваа светилка обезбедува убаво светло за пасење покрај ѕидот.
Има должина од 30 см и висина од 14 см. Ја завршувате ѕидната светилка со извор на светлина што се вклопува во E14 фитинг (макс. 40 вати). За да го направите дополнително пријатно во дневната соба, можете да ја затемните и оваа ѕидна светилка со надворешен придушувач.
Gipsy Creil е исклучително безвременски и може совршено да се постави во секоја просторија!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл89708
МонтажаE14
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаИндиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881019562
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилДизајн, Модерен
ОбликГлобус, Правоаголник
Color & Material 
БојаБела
МатеријалГипс co Гипс - Керамика
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 9,5 cm - висина 14 cm - должина 30 cm
Димензија на плочката за монтирањедолжина 30 cm - ширина 14 cm
Тежина1.4 kg
Димензии на пакувањетовисина 18 cm - должина 21 cm - ширина 36,5 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа40
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаХодник - Мансарда, Канцеларија - Просторија за учење, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир
Со кабел и приклучокНе, производот не се испорачува со жица и приклучок

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!