Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Модерни ѕидни челични светла со LED IP44 - Theo Round

2.759,00 ден.
this price may change in 3 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Додатоци

Детали

Оваа тркалезна ѕидна светилка Theo Round е ѕидна светилка со елегантен дизајн изработен од нерѓосувачки челик. Светлината на оваа светилка тивко се шири низ пластичната сенка, така што не гледате директно во изворот на светлина. Со IP вредност од IP44, оваа ѕидна светилка е погодна за влажни места како што е бањата, но може да виси и надвор на дожд. Лесно се поврзува и на 230 волти. Светилката има длабочина од 3,8 cm и дијаметар од 10 cm.
Оваа ѕидна светилка е опремена со незаменлив LED модул од 60 лумени и 3000 келвини. Со 20.000 часа горење, трае многу долго, и идеално, не мора да нарачувате извор на светлина. Светилката е многу енергетски ефикасна, има енергетска ознака А ++.
Оваа ѕидна светилка Theo Round има прекрасен, модерен и елегантен дизајн.

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл45946
Монтажа(незаменлива) LED
Вклучена сијалицаДа,вкл.(незаменлива) LED 230V 3000K
Функција на светилкатаИндиректна светлина, Ориентација, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе може да се затемнува
Генерално 
EAN08718881009594
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилДизајн, Модерен
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаЧелик
МатеријалНе’рѓосувачки челик co Пластика
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 3,8 cm - дијаметар 10 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 10 cm
Тежина0.2 kg
Димензии на пакувањетовисина 5 cm - должина 11 cm - ширина 11 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Боја на сијалицатаТопла бела
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 1 watt
Вкупно лумени60
Работен век 20000
Келвин3.000 K
CRI65
Абажур 
Димензии на абажуротDiameter0 mm - hoogte0 mm - lengte0 mm - breedte0 mm
Опции 
СобаНадворешно осветлување, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP44
Со кабел и приклучокNo, this article does not contain a cord and plug

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!