Бесплатна достава за износи над %free_shipping_cost.

Со вредност на нарачката од %free_shipping_cost или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред %cut_off_time ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Модерни надворешни ѕидни светла челик не'рѓосувачки челик IP44 - Sfera

3.079,00 ден. 2.279,00 ден.
Или заштедете до 41% на цената по парче ако купите 6
Изберете ја вашата количина:
  • 1 x 2.279,00 ден. 26% Попуст
  • 3 x 2.049,30 ден. 6.147,90 ден. 33% Попуст
  • 6 x 1.821,60 ден. 10.929,60 ден. 41% Попуст
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Други бои

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Цврста и едноставна модерна ѕидна ламба на отворено, завршена во челик со опал сенка. Sfera е силна и издржлива, што ја прави идеална ѕидна светилка за која било област во вашата градина или надворешен простор за да создаде атмосфера.
Оваа ѕидна светилка е компактна по големина, има вкупна висина од 39 cm и должина од 25 cm и длабочина од 28 cm. Стаклената сфера има дијаметар од 25 cm и висина од 25 cm. Плочата за монтирање има дијаметар од 11,5 cm. Светилката има IP44 што ја прави совршена за надворешна употреба или во бања. Ја завршувате светилката со извор на светлина со фитинг E27 (макс. 40 вати), тие сепак мора да се нарачаат посебно. Светилката се затемнува со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот).
Осветлете го вашиот надворешен ѕид со Sfera!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл89458
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881018213
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Тежина0.9 kg
СтилМодерен
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаБела co Челик
МатеријалПластика co Не’рѓосувачки челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 27 cm - висина 36,9 cm - должина 25 cm
Димензија на стаклотоDiameter 25 cm - hoogte 25 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 11,5 cm
Димензии на пакувањетовисина 38 cm - должина 27,7 cm - ширина 26 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа40
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
СобаНадворешно осветлување
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP44
Со кабел и приклучокНе, производот не се испорачува со жица и приклучок

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!