Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Надворешен челик IP65 - Основен круг

3.439,00 ден. 2.159,00 ден.
Discount is 1.280,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 2 дена

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Додатоци

Детали

Овој Основен круг е едноставно, но стилски мелено место, завршено од нерѓосувачки челик. Местото има приклучок GU10, што го прави погоден за извори на светлина со фитинзи GU10 (макс. 50 вати).
Основниот круг може да се поврзе директно на 230V. Ве молиме имајте предвид: кабелот за поврзување не е вклучен со ова место! Има дијаметар од 11 см. Димензии за инсталација: дијаметар од 11 cm и должина од 14,5 cm.
Благодарение на IP вредноста од IP65, тој е отпорен на сите временски влијанија. Совршено е за употреба во градината како осветлување за расположение или за истакнување на дрво или грмушка. Оваа Основна тркалезна земја е идеална и за осветлување на патеката! Можете да го затемните местото со надворешен придушувач.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл43617-01747
МонтажаGU10
Светилки што може да се затемнуваатНе може да се затемнува
Соодветно заLED, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Вклучена сијалицаДа,вкл.GU10 230V 3000K
Генерално 
EAN08718881041723
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Color & Material 
БојаЧелик
МатеријалНе’рѓосувачки челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 10,4 cm - висина 13,1 cm
Вградени димензиидлабочина 13 cm - дијаметар 10,5 cm
Должина на кабелот40 cm
Тежина0.5 kg
Сијалица 
Број на светилки1
Боја на сијалицатаТопла бела
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 4.2 watt
Вкупно лумени230
Работен век 30000
Келвин3.000 K
Опции 
СобаНадворешно осветлување, Внатрешно осветлување
ОбликТркалезна
СтилДизајн, Модерен
Област за инсталирањеЗемјени - подни
Technical Spec's 
IP вредностIP65
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!