Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Надворешна светилка Duo IR челик

2.769,00 ден.
this price may change in 2 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Други бои
Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Оваа ѕидна светилка Duo е супер функционална надворешна светилка со елегантен дизајн. Светлината на оваа светилка зрачи нагоре и надолу. Ова дава прекрасен ефект на ѕидот. Со IP вредност од 44, оваа ѕидна светилка може да издржи тепање и дожд. Лесно се поврзува и на 230 волти. Изработена од висококвалитетен нерѓосувачки челик, оваа модерна и елегантна ѕидна светилка Duo е секако предност на вашата фасада. Светилката има прекинувач за самрак, така што дава мека светлина при првиот самрак. Има и детектор за движење. Кога Duo детектира движење, целосно се вклучува. Оваа светилка е секако атрактивен и многу паметен додаток во вашата градина!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл44081
МонтажаGU10
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаИндиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08711387169267
БрендRanex
РачноПреземи ПДФ
Тежина0.8 kg
СтилМодерен
ОбликИздолжен круг, Тркалезна, Цилиндар
Color & Material 
БојаЧелик
МатеријалМетал co Не’рѓосувачки челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 11 cm - висина 16,7 cm - должина 6,8 cm
Димензија на плочката за монтирањедолжина 6,8 cm - ширина 13,8 cm
Димензии на пакувањетовисина 23 cm - должина 12 cm - ширина 8 cm
Сијалица 
Број на светилки2
Ватажа35
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
СобаНадворешно осветлување
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP44
Сензор за самракДа, со прекинувач за самрак
Сензор за движењеДа, со сензор за движење
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!