Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Надворешна светилка Калгари графит

10.900,00 ден. 9.895,00 ден.
Discount is 1.005,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 2 дена

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Надворешна светилка со врвен дизајн изработена од висококвалитетен алуминиум и пластика отпорна на удари, вклучувајќи две Osram штедливи светилки.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл45828
МонтажаG23
Светилки што може да се затемнуваатНе може да се затемнува
Соодветно заLED, Компактна флуоресцентна светилка
Функција на светилкатаДиректна светлина, Функционална
Вклучена сијалицаДа,вкл.G23 230V 2700K
Генерално 
EAN08718881009136
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Color & Material 
БојаТемно сива
МатеријалАлуминиум co Пластика
Sizes & Weight 
Тежина1.7 kg
Димензии на пакувањетовисина 27,5 cm - должина 27,5 cm - ширина 8 cm
Сијалица 
Број на светилки2
Боја на сијалицатаТопла бела
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 18 watt
Вкупно лумени1200
Работен век 10000
Келвин2.700 K
Опции 
СобаНадворешно осветлување, Бања, Внатрешно осветлување
ОбликТркалезна
СтилДизајн, Модерен
Област за инсталирањеЅидни, Тавански
Technical Spec's 
IP вредностIP65
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!