Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Philips PL-C 18W 830 G24P 2P

615,00 ден.
this price may change in 7 days
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Philips PL-C е долготрајна компактна флуоресцентна светилка која често се користи во општо осветлување за малопродажба, угостителство и канцеларии. Со овој извор на светлина сте сигурни за оптимални перформанси, повеќе светлина и поголема ефикасност од кога било досега.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл01126
МонтажаG24
Светилки што може да се затемнуваатНе може да се затемнува
Вкупно ватажа 18 watt
Вкупно лумени1200
Келвин3.000 K
CRI80
Волтажа на напојувањето230
Генерално 
EAN08711500620910
БрендPhilips
Тежина53 g
Color & Material 
БојаБела
МатеријалСтакло co Пластика
Sizes & Weight 
Општи димензиивисина 14,8 cm - должина 2,5 cm - ширина 2,5 cm
Димензии на пакувањетовисина 15,3 cm - должина 3,5 cm - ширина 3,5 cm
Сијалица 
Боја на сијалицатаТопла бела

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!