Бесплатна достава за износи над %free_shipping_cost.

Со вредност на нарачката од %free_shipping_cost или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред %cut_off_time ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Плафонска ламба Универзум црна 25cm

13.500,00 ден. 11.900,00 ден.
Discount is 1.600,00 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Детали

Прекрасна светилка со црна сенка и 24 LED диоди во сенка за декоративен светлосен ефект. Во хаубата има простор за нормален извор на светлина за функционална светлина. Овие две функции може да се користат одделно со помош на прекинувачки импулс. Така, можете само да ја вклучите ЛЕД-то за атмосферата или како ноќно осветлување и да ја вклучите „големата“ ламба доколку е потребно.

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл89995
МонтажаE27
Вклучена сијалицаДа,вкл.(незаменлива) LED 12V 3000K
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатНе може да се затемнува
Генерално 
EAN08718881021640
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилДизајн, За деца, Модерен
ОбликГлобус, Тркалезна
Color & Material 
БојаЦрна
МатеријалМетал
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 25 cm - висина 20 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 10 cm
Тежина1.7 kg
Димензии на пакувањетовисина 23 cm - должина 30 cm - ширина 30 cm
Сијалица 
Број на светилки25
Боја на сијалицатаТопла бела
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 1.4 watt
Вкупно лумени108
Работен век 25000
Келвин3.000 K
Lamp Shade 
Со абажурДа, има абажур
Димензии на абажуротдијаметар 25 cm - висина 20 cm
Опции 
СобаКујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!