Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Плафонска светилка Forest 15 хром

15.689,00 ден.
this price may change in 7 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Направете импресивна изјава во вашиот дом или канцеларија, бидејќи таванските светилки од серијата Forest се идеално прилагодени за ова. Благодарение на посебните форми и материјали, целосно современи! Изгледа како убаво осветлено уметничко дело, исто така многу погодно за монтирање на вашиот ѕид.

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл43490
МонтажаG4
Вклучена сијалицаДа,вкл.G4 12V 2800K
Соодветно заLED, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881001659
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликОрганска форма, Тркалезна
Color & Material 
БојаХромирана
МатеријалМетал
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 110 cm - висина 14 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 13 cm
Тежина2.9 kg
Димензии на пакувањетовисина 58,5 cm - должина 63,5 cm - ширина 19 cm
Сијалица 
Број на светилки15
Боја на сијалицатаТопла бела
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 150 watt
Вкупно лумени1650
Работен век 2000
Келвин2.800 K
Lamp Shade 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаТрпезарија, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!