Бесплатна достава за износи над %free_shipping_cost.

Со вредност на нарачката од %free_shipping_cost или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред %cut_off_time ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Плафонска светилка хромирана 56 cm - Fiore

9.239,00 ден. 8.639,00 ден.
Discount is 600,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 2 дена

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Оваа голема таванска светилка од брендот Trio Leuchten е вистинско око. Овој модел наречен Fiore има виолетови и бели цветови на хромирана тела, така што сенките се разиграно прикажани во собата. Не ви се допаѓа виолетова и зелена? Нема проблем! Светилката доаѓа со доволно проѕирни цветови за целосно да се наполни.
Идеално погоден за спална соба или конзерваториум. Овој модел одговара на многу видови на ентериери, но најдобро се комбинира со модерен ентериер.
Оваа светилка тежи 3,9 кг. Оваа таванска светилка се состои од метал и пластика. Светилката во боја на хром е со висина од 25 cm и дијаметар од 56 cm. Светилката мора да биде директно поврзана. Има четири мали E14 фитинзи и се испорачува без извори на светлина, погрижете се да ги нарачате одделно.
Плафонската светилка Fiore се затемнува со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот).

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл90009
МонтажаE14
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаРасположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN04017807233995
БрендTrio Leuchten
РачноПреземи ПДФ
СтилДизајн, Модерен
ОбликГлобус, Тркалезна
Color & Material 
БојаПовеќебојна co Хромирана,Зелена,Виолетова
МатеријалЧелик co Пластика
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 56 cm - висина 26 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 15 cm
Тежина3 kg
Димензии на пакувањетовисина 64 cm - должина 20 cm - ширина 45,5 cm
Сијалица 
Број на светилки4
Ватажа40
Волтажа на напојувањето220V/230V
Lamp Shade 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!