Бесплатна достава за износи над %free_shipping_cost.

Со вредност на нарачката од %free_shipping_cost или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред %cut_off_time ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Плафонска светилка Saturno 5 челик

12.900,00 ден. 11.600,00 ден.
Discount is 1.300,00 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Детали

Убава разиграна таванска светилка со пет чаши во облик на НЛО на заоблени челични краци.

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл90007
МонтажаG9
Вклучена сијалицаДа,вкл.G9 230V
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаРасположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN04017807150124
БрендTrio Leuchten
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаЧелик co Бела
МатеријалМетал co Стакло
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 50 cm - висина 16 cm
Димензија на стаклотоDiameter 14,5 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 14 cm
Тежина3.4 kg
Димензии на пакувањетовисина 51,6 cm - должина 17,5 cm - ширина 47 cm
Сијалица 
Број на светилки5
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 140 watt
Вкупно лумени1650
Работен век 1500
Lamp Shade 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!