Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Почетен пакет LED Philips HUE 6,5W GU10 сет од 3

11.999,00 ден.
this price may change in 3 days
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Амбиентниот стартен комплет за нијанса на бела и боја на Philips нуди висококвалитетно бело и обоено светло со бескрајни можности. Играјте со светлината и изберете од 16 милиони бои Играјте со светлината и изберете од 16 милиони бои во апликацијата за нијанси за да го усогласите осветлувањето со вашето расположение. Искористете ја омилената фотографија и доживејте го тој посебен момент со светлосни прскања. Зачувајте ги вашите омилени поставки за светло и користете ги кога сакате. Синхронизирајте ги светлата во нијансите на Philips со филмови и музика Проширете го искуството со ТВ во целата просторија или подигнете го вашето искуство со игри на следното ниво. Преземете апликација од трета страна и откријте ги изненадувачките работи што можете да ги правите со Philips hue. Или синхронизирајте ги светлата со вашата омилена музика и уживајте во ритамот во потполност. Претворете ја секоја просторија во подиум за танцување и видете како светлината реагира на музиката. Преземете една од апликациите од трети страни и започнете ја забавата со Philips hue. Од топло бело до ладно светло дневна светлина Поставете го вистинското расположение за секој момент со брилијантна, природна бела светлина. Поставете ги белите тонови со апликацијата, од студена стимулативна дневна светлина до релаксирачка, топла бела светлина. Сами одредете ја атмосферата на осветлување во вашиот дом. Не премногу лесен. Не премногу темно. Точно точно. Повеќе енергија и концентрација или подобро читање и релаксација со светлината Светлината има влијание: влијае на нашето расположение, нашето однесување, нашата концентрација и нашиот ритам. Со апликацијата ја поставувате оптималната светлина за пригодата. Philips нијансата ви помага да добиете повеќе енергија, да се концентрирате, да читате и да се опуштите. Секој момент од вашиот дневен ритам нека биде момент за уживање. Почувствувајте ја разликата. Се чувствува подобро. Разбудете се постепено со сопственото изгрејсонце Олеснете го ритамот на спиење и разбудете се постепено за нов почеток на секој ден. Philips нијансата ви помага да се разбудите на забавен начин. Постепено зголемената светлина ви дава чувство дека се будите природно со сончева светлина, наместо да ве оттргне од сон од будилникот. Контролирајте ги светлата од каде било Можете да ги контролирате светлата од далечина од каде и да сте. Проверете дали сте заборавиле да ги исклучите светлата пред да излезете од дома и вклучете ги ако треба да работите до доцна. Со технологијата за geofencing можете да ги вклучите светлата пред да се вратите дома и автоматски да се исклучат кога ќе заминете. Сето тоа е за да ви го олесни животот и да ви даде мир на умот на паметен и удобен начин. Поставете светлосни распореди за лесна автоматизација на домот Со функцијата за распоред на апликацијата Philips hue, Philips hue може да направи да изгледа како да сте дома кога не сте дома. Поставете ги светлата да се вклучуваат во претходно поставено време за да светат светлата кога ќе се вратите дома. Можете дури и да ги вклучите светлата во различни периоди во собите. И, се разбира, може постепено да се гасат светлата навечер, за да не се грижите дали ќе останат вклучени светла. Контролирајте го осветлувањето на ваш начин Поврзете ги вашите светилки Philips Hue со мостот и откријте ги бескрајните можности. Контролирајте ги светлата од паметниот телефон или таблетот преку апликацијата Philips Hue или додајте прекинувачи на вашиот систем за да ги вклучите светлата. Можете да поставите тајмери, известувања, будилници и многу повеќе за целосно искуство на Philips Hue. Поврзете до 50 Philips Hue светилки Можете да поврзете до 50 светилки и 10 додатоци на мостот Philips Hue (вклучен). Само започнете со еден од достапните почетни комплети и додајте ги производите на Philips Hue по желба. Потоа можете да го контролирате осветлувањето со движење на прстот преку интуитивната апликација Philips Hue за паметни уреди со iOS или Android. Philips Hue се заснова на ZigBee, енергетски ефикасна, безбедна и сигурна технологија која ви овозможува да ги контролирате светлата. Нови функции и подобрувања постојано се додаваат на системот. Ажурирањето на софтверот и фирмверот се врши безжично и беспрекорно, директно на вашиот производ Philips Hue. Компатибилен со Apple HomeKit технологијата Philips Hue White и амбиенталниот комплет во боја е компатибилен со технологијата Apple HomeKit. Побарајте од Siri да ги вклучи или затемни светлата или да побара претходно поставено без допирање на копче. Апликациите од трети страни дури ви дозволуваат да ги спарите светлата со други уреди на Apple HomeKit.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл01878
МонтажаGU10
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Вкупно ватажа 6 watt
Вкупно лумени250
Работен век 25000
Келвин2.000 K - 6.500 K
CRI80
Волтажа на напојувањето230
Генерално 
EAN08718696508626
БрендPhilips
Тежина0.3 kg
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 5 cm - висина 7,1 cm
Димензии на пакувањетовисина 10 cm - должина 21 cm - ширина 21 cm

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!