Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Рурална надворешна ѕидна светилка црна IP44 - Bussum

6.695,00 ден.
this price may change in 3 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Bussum е навистина прекрасна ѕидна светилка за вашиот надворешен ѕид! Руралниот дизајн навистина додава стил на вашата влезна врата/влез. Изработен е од мат црн лакиран нерѓосувачки челик. Со IP вредност од IP44, тој е отпорен на прскање и заштитен од капки дожд.
Оваа надворешна ѕидна светилка има висина од 36 cm и длабочина од 22,5 cm. Има фитинг E27 за извор на светлина од максимум 60 вати. За да ви биде пријатно навечер, можете исто така да ја затемните оваа светилка (не е вклучен придушувачот). Комплетирајте ја вашата градина или фасада со оваа надворешна светилка Bussum!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл45947
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881009600
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
Тежина1.7 kg
СтилКласичен / Антички, Модерен, Природен / Рустикален
ОбликИздолжен круг, Правоаголник
Color & Material 
БојаЦрна
МатеријалНе’рѓосувачки челик co Стакло
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 22,5 cm - висина 36 cm - должина 10,5 cm
Димензија на плочката за монтирањедолжина 9,5 cm - ширина 17 cm
Димензии на пакувањетовисина 38 cm - должина 24 cm - ширина 13 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
СобаНадворешно осветлување
Област за инсталирањеЅидни
Technical Spec's 
IP вредностIP44
Со кабел и приклучокNo, this article does not contain a cord and plug
Паметен 
Smartno

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!