Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Рурална висечка светилка бел ратан - Хеч 45

7.569,00 ден. 5.225,00 ден.
Discount is 2.344,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 2 дена
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Создадете прекрасен природен изглед во вашиот ентериер со оваа специјална светилка направена од ратан! Нашиот Хеч 45 е завршен на таков начин што многуте „гранчиња“ од ратан се споени за да формираат прекрасен абажур! Ова ви дава прекрасен и пријатен светлосен ефект во вашиот дом.
Комплетирајте ја вашата висечка светилка со извор на светлина што се вклопува во фитинг E27 (макс. 60 вати). Светилката се затемнува и со надворешен придушувач. Овој Хеч 45 има максимална висина од 150 см. Секако дека можете да го скратите како сакате! Нијансата има дијаметар од 45 см и висина од 26 см; каков фаќач за очи! Плочата за монтирање на таванот има дијаметар од 10 см. Обезбедете природен пресврт дома со Hatch 45.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл92967
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Индиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881048043
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилДизајн, Модерен
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаБела
МатеријалДрво co Челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 45 cm - висина 150 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 10 cm
Должина на кабелот125 cm
Димензии на абажуротдијаметар 45 cm - висина 26 cm
Тежина1 kg
Димензии на пакувањетовисина 29 cm - должина 47 cm - ширина 47 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!