Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Сет од 3 G53 Osram халогени точки со затемнување AR111 540lm 3000K

3.129,00 ден.
this price may change in 3 days
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Оваа халогена точка AR111 Osram има приклучок G53. Изворот на светлина AR111 има дијаметар од 111 mm и главно се користи во големи површински дамки и вдлабнати точки.
Ова големо место обезбедува индиректно осветлување на 12V. Ве молиме имајте предвид, секогаш ви треба трансформатор за извор на светлина од 12V. (не е вклучено; ставка бр. 23667 за едно место и ар.
Местото обезбедува силна светлина и брилијантна акцентна светлина преку 540 лумени, 3000 келвини и агол на зрак од 24 степени. Се затемнува и со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот). Халогенот Osram AR111 е опремен со многу чист алуминиумски рефлектор и е совршен за проектни апликации - помислете на продавници, угостителски и деловни згради. Сега уште поевтино како комплет од 3!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл02153
МонтажаG53
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Вкупно ватажа 50 watt
Вкупно лумени540
Работен век 3000
Келвин3.000 K
CRI80
Волтажа на напојувањето12
Генерално 
EAN08718881073649
БрендOsram
Број на парчиња во сет3
Тежина90 g
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 11,1 cm - висина 4,5 cm

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!