Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Висечка ламба Кардан 4 долга алуминиумска

14.089,00 ден.
this price may change in 5 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Многу елегантна модерна висечка светилка со индустриски изглед поради употребата на рефлектори AR111. Четирите светилки може да се навалуваат со помош на два прстени и затоа можат многу добро да се насочуваат.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл42940
МонтажаG53
Вклучена сијалицаДа,вкл.G53 12V 2800K
Соодветно заХалогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881001468
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилИндустриски, Модерен
ОбликИздолжен круг
Color & Material 
БојаАлуминиум
МатеријалАлуминиум
Sizes & Weight 
Општи димензиидолжина 92,5 cm - ширина 19,5 cm
Димензии на пакувањетовисина 23 cm - должина 97 cm - ширина 47 cm
Сијалица 
Број на светилки4
Боја на сијалицатаТопла бела
Ватажа50
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 50 watt
Вкупно лумени540
Работен век 3000
Келвин2.800 K
CRI80
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаТрпезарија, Канцеларија - Просторија за учење, Кујна, Продавница - Салон, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!