Бесплатна достава за износи над %free_shipping_cost.

Со вредност на нарачката од %free_shipping_cost или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред %cut_off_time ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Висечка светилка Draht топка 40cm алуминиум

22.900,00 ден. 20.600,00 ден.
Discount is 2.300,00 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Детали

Прекрасна дизајнерска светилка изработена од извиткана и испреплетена алуминиумска жица. Халогените светилки се вградени помеѓу оваа жица и тоа дава особено атмосферски светлосен ефект. Оваа светилка е испорачана со екстра долга суспензија од три метри, така што светилката може да се користи и директно во празнина.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл89825
МонтажаG4
Вклучена сијалицаДа,вкл.G4 12V
Соодветно заLED, Халогенска
Функција на светилкатаРасположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881020575
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилДизајн, Модерен
ОбликГлобус, Тркалезна
Color & Material 
БојаАлуминиум co Хромирана
МатеријалАлуминиум co Метал
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 40 cm - висина 340 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 13 cm
Должина на кабелот300 cm
Димензии на пакувањетовисина 55,4 cm - должина 43,5 cm - ширина 42,5 cm
Сијалица 
Број на светилки8
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 80 watt
Вкупно лумени760
Работен век 1500
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!