Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Висечка светилка Trento II бронзена

14.900,00 ден. 13.400,00 ден.
Discount is 1.500,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 2 дена

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Многу неутрална висечка светилка со две прилагодливи метални нијанси. Овие аспиратори имаат големо стакло од едната и мало стакло од другата страна. Се прилагодува во висина со помош на лизгачка шипка и може да се префрли на три различни интензитети на светлина со допир.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл89990
МонтажаG9
Вклучена сијалицаДа,вкл.G9 230V 2700K
Соодветно заLED, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Индиректна светлина, Расположение, Функционална, Читање
Генерално 
EAN08718881021596
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилКласичен / Антички
ОбликГлобус, Издолжен круг, Тркалезна
Color & Material 
БојаБронзена
МатеријалМетал co Стакло
Sizes & Weight 
Општи димензиивисина 80 cm - должина 75 cm - ширина 25 cm
Приспособлива висинаПрилагодливо во висина макс.: 80 cm - Прилагодливо во висина мин.: 50 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 12 cm
Димензии на абажуротдијаметар 25 cm
Тежина3.7 kg
Димензии на пакувањетовисина 13 cm - должина 81 cm - ширина 30 cm
Сијалица 
Број на светилки2
Боја на сијалицатаТопла бела
Волтажа на напојувањето220V/230V
Вкупно ватажа 56 watt
Вкупно лумени720
Работен век 2500
Келвин2.700 K
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Опции 
СобаТрпезарија, Кујна, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирДа, со функција на допир

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!