Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Затемнувач за приклучок 20-275W - не за штедливи светилки и LED

615,00 ден.
this price may change in 5 days
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Идеален за затемнување на столни и подни светилки.Многу лесен за употреба, само треба да го приклучите овој придушувач во штекерот и да ја вклучите вашата светилка. Затемнувачот работи на блескаво и халогени светилки на 230V и НЕ на заштеда на енергија и LED светилки.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл39157
Светилки што може да се затемнуваатДа, ламбата се испорачува со затемнувач
Генерално 
EAN08712879115595
БрендRanex
РачноПреземи ПДФ
Тежина0.1 kg
Color & Material 
БојаБела
МатеријалПластика
Sizes & Weight 
Општи димензиидлабочина 3,5 cm - висина 11 cm - должина 6 cm
Димензии на пакувањетовисина 12,7 cm - должина 25,7 cm - ширина 25,7 cm
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Волтажа на напојувањето220V/230V
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!