Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Комплет од 5 G53 Osram халогени точки со затемнување AR111 35W 320lm 2700K

5.219,00 ден.
this price may change in 6 days
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Детали

Овие халогени точки AR111 Osram имаат приклучок G53. Изворот на светлина AR111 има дијаметар од 111 mm и главно се користи во големи површински дамки и вдлабнати точки.
Овие големи точки обезбедуваат индиректно осветлување на 12V. Ве молиме имајте предвид, секогаш ви треба трансформатор за извор на светлина од 12V. (не е вклучено; ставка бр. 23667 за едно место и ар.
Точките обезбедуваат силна светлина и брилијантна акцентна светлина преку 320 лумени, 2700 келвини и агол на зрак од 24 степени. Тие исто така се затемнуваат со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот). Халогените рефлектори Osram AR111 се опремени со многу чист алуминиумски рефлектор и се совршени за проектни апликации - помислете на продавници, угостителски и деловни згради. Сега уште поевтино како комплет од 5!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл01927
МонтажаG53
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Вкупно ватажа 35 watt
Вкупно лумени320
Работен век 3000
Келвин2.700 K
CRI80
Волтажа на напојувањето12
Генерално 
EAN08718881054396
БрендOsram
Број на парчиња во сет5
Тежина55 g
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 11,1 cm - висина 6 cm
Сијалица 
Боја на сијалицатаТопла бела
Паметен 
Smartno

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!