Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

LED рефлекторска светилка со затемнување E27 5W 370 лумен топло бела 2900K R63

615,00 ден.
this price may change in 7 days
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Оваа LED рефлекторска светилка со затемнување е погодна за голем E27 фитинг. Со вградениот рефлектор се создава силен светлосен зрак. Корисно за создавање акценти или за светилка за работна маса. Овој извор на светлина често се користи и во рефлектори, има светлосен зрак од 110 степени. Светилката има моќност од 5 вати и излезна светлина од 370 лумени и 2900 келвини. Бидејќи е LED светилка, има долг очекуван животен век и штеди енергија.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл02278
МонтажаE27
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Вкупно ватажа 5 watt
Вкупно лумени370
Работен век 15000
Келвин2.900 K
Волтажа на напојувањето230
Генерално 
EAN08712879137238
БрендCalex
Тежина0.2 kg
Color & Material 
БојаБела
МатеријалСтакло
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 6,3 cm - висина 10,2 cm
Димензии на пакувањетовисина 11,5 cm - должина 6,5 cm - ширина 6,5 cm
Сијалица 
Боја на сијалицатаТопла бела

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!