Бесплатна достава за износи над %free_shipping_cost.

Со вредност на нарачката од %free_shipping_cost или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред %cut_off_time ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Дизајнерска висечка светилка црна 80 cm со вклучена LED 3-чекор затемнување - Anello

26.189,00 ден. 23.605,00 ден.
Discount is 2.584,00 ден.
E
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Други бои
Повеќе од оваа серија
upsell

Пронајдовме други производи кои можеби ќе ви се допаднат!

Детали

Оваа Anello е елегантна и модерна висечка светилка. Горниот дел на прстенот е елегантен мат црн, а долниот дел се состои од вграден LED прстен. LED прстенот има 60 вати и дава 6777 лумени. Оваа висечка светилка има многу посебен вграден систем за затемнување. Светилката се затемнува во три чекори. Ова значи дека можете сами да изберете позиција за затемнување. На позиција 1 светилката свети 100%, на позиција 2 за 60%, а позицијата 3 е исклучително пријатна светлина: тогаш светилката свети само 30%. Кога ќе го притиснете прекинувачот, светилката автоматски го покажува својот опсег на позиции. Со повторно притискање на прекинувачот, избирате режим на светлина, кој исто така ја исклучува светилката. Ако потоа повторно го притиснете прекинувачот, светилката го има режимот на светло што сте го избрале. Овој прстен е со дијаметар од 80 cm и е достапен и во 40 cm и 60 cm. Модерен скапоцен камен за вашиот дом!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл99149
Монтажа(незаменлива) LED
Вклучена сијалицаДа,вкл.(незаменлива) LED 230V 2700K
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатДа, ламбата се испорачува со затемнувач
Генерално 
EAN08718881097966
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилДизајн
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаЦрна
МатеријалПластика co Челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 80 cm - висина 120 cm
Приспособлива висинаПрилагодливо во висина макс.: 120 cm - Прилагодливо во висина мин.: 50 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 21 cm - висина 4,5 cm
Должина на кабелот110 cm
Тежина2.1 kg
Димензии на пакувањетовисина 88 cm - должина 12 cm - ширина 88 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Волтажа на напојувањето220V/230V
Енергетска етикетаE Лист на податоци
Вкупно ватажа 60 watt
Вкупно лумени6777
Работен век 30000
Келвин2.700 K
CRI80
Опции 
СобаТрпезарија, Ходник - Мансарда, Канцеларија - Просторија за учење, Кујна, Спална соба, Продавница - Салон, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!