Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

E27 LED светилка со влакно со затемнување A60 5W 470lm 2700 K

429,00 ден.
this price may change in 5 days
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Цврст извор на светлина со LED влакно со фитинг E27. Со тоа што повеќе не се разликуваат „нишките“ од вистинската сијалица. Со 470 лумени и 2700 келвини, емитира топла светлина. Специјално направен за да се создаде вистинска атмосфера и исто така да согорува многу енергетски ефикасно илјадници часа. Светлото се намалува, но за тоа ви треба надворешен придушувач. Енергетската ознака A++ ја прави оваа светилка уште поенергетски ефикасна. Изворот на светлина е висок 10,5 cm и има дијаметар од 6 cm. Изворот на светлина има агол на зрак од 320 степени и е опремен со прекин на фазата. Одлична замена за сијалицата.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл02091
МонтажаE27
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Вкупно ватажа 5 watt
Вкупно лумени470
Работен век 20000
Келвин2.700 K
CRI85
Волтажа на напојувањето230
FilamentFilament
Генерално 
EAN08718881068492
БрендLUEDD
Тежина40 g
Color & Material 
МатеријалСтакло
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 6 cm - висина 10,5 cm
Димензии на пакувањетовисина 12 cm - должина 6,5 cm - ширина 6,5 cm
Сијалица 
Боја на сијалицатаТопла бела

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!