Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Модерен вграден алуминиум на место IP54 - Спа

1.845,00 ден.
this price may change in 5 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Ставете ја вашата бања во центарот на вниманието со ова вдлабнато место во Спа. Поради високата IP вредност од 54, тој е заштитен од прскање вода. Многу погоден за влажни места како бања, може да виси и надвор на тераса!
Бањата има дијаметар од 7,9 см. Димензии за инсталација: дијаметар од 6,8 cm и длабочина од 10 cm. Можете да го комплетирате целосно со извор на светлина GU10 од 50 вати. Ова вдлабнато место е на висок напон (230 V) и затоа лесно може да се инсталира без трансформатор. Поради алуминиумскиот материјал. подигнатиот раб и употребата на стакло веднаш му даваат на бањата модерен шмек. Затемнувањето на ова осветлување е исто така можно (не е вклучен придушувачот)! Осветлете ја вашата бања или тераса со овој Спа!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл44810
МонтажаGU10
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881003189
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаАлуминиум
МатеријалАлуминиум co Стакло
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 7,9 cm
Вградени димензиидлабочина 10 cm - дијаметар 6,8 cm
Тежина0.2 kg
Димензии на пакувањетовисина 8 cm - должина 11 cm - ширина 11 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа50
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
СобаНадворешно осветлување, Бања, Внатрешно осветлување
Целосно вградено0
Overrijdbaar0
Област за инсталирањеТавански
Длабочина на ниска инсталација0
Technical Spec's 
IP вредностIP54
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!