Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Osram глушец трансформатор 70VA

1.535,00 ден.
this price may change in 7 days
Вкл. ДДВ

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Детали

Трансформаторот Osram е исклучително компактен, универзално се затемнува и лесно може да се користи во најтешките инсталации. Користите трансформатор кога сакате да конвертирате висок наизменичен напон, значи од 230 волти на 12 волти. Трансформаторот е ист како двигател, но контролира неколку светилки истовремено. Трансформаторот за глувче Osram 70VA ви нуди можност за поврзување на 2 светилки (или 4 светилки во зависност од употребениот пресек на жицата). Овој електронски халоген трансформатор е погоден за светилки од 12V (нисконапонски) од 20W до максимални 70 Watt. Може да се затемнува и со придушувач на задниот раб и со придушувач на предниот раб.
Има висина од 3,5 см и должина од 11 см.

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл23667
Светилки што може да се затемнуваатНе може да се затемнува
Генерално 
EAN04050300442310
БрендOsram
Тежина0.1 kg
Sizes & Weight 
Општи димензиивисина 3,5 cm - должина 11 cm - ширина 5 cm
Димензии на пакувањетовисина 11 cm - должина 6 cm - ширина 3 cm
Technical Spec's 
Волтажа на напојувањето12V
Со кабел и приклучокНе, без кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!