Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Прилагодлива висечка светилка од месинг затемната до топла вкл. LED - Juliet

36.165,00 ден. 27.815,00 ден.
Discount is 8.350,00 ден. Оваа промотивна цена може да се промени за 3 дена
Вкл. ДДВ

Овој производ ги исполнува условите за бесплатна достава

Овој производ ги исполнува условите за бесплатна достава

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Други бои

Додатоци

Детали

Juliet е совршена висечка светилка во вашата модерна канцеларија, кујна или дневна соба! Прекрасно е обработен во месинг боја што го прави многу безвременски. Светилката е прилагодлива во висина, супер практична за над трпезариската маса: минимална висина од 90 cm и максимална висина од 180 cm. Плочата за монтирање е со должина од 50,5 см. Должината на светилката е исто така прилагодлива: минимум 120 cm и максимум 179 cm! Светилката има незаменлива ЛЕД (вградена во светилката). Има излезна светлина од 4950 лумени. Светилката се затемнува по интензитет на светлина и светла боја со помош на придушувачот на допир на прицврстувачот. Се затемнува во светла боја (температура на боја): поставете го вашиот Келвин од 2700 Келвини (топло бело) на 5000 Келвини (бело работно светло). Благодарение на 25.000 горливи часови, долго ќе уживате во Јулија. Одредете ја вашата атмосфера со оваа Јулија!

Спецификации

Спецификации
Детали за продуктот 
Број на артикл99021
Монтажа(незаменлива) LED
Вклучена сијалицаДа,вкл.(незаменлива) LED 230V 2700 - 5000K
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатДа, ламбата се испорачува со затемнувач
Генерално 
EAN04012248333051
БрендPaul Neuhaus
РачноПреземи ПДФ
СтилДизајн
ОбликИздолжен круг
Color & Material 
БојаЗлатна месинг
МатеријалАлуминиум
Sizes & Weight 
Општи димензиивисина 180 cm - должина 120 cm - ширина 5,5 cm
Приспособлива висинаПрилагодливо во висина макс.: 180 cm - Прилагодливо во висина мин.: 90 cm
Димензија на плочката за монтирањевисина 4,5 cm - должина 50,5 cm - ширина 5,5 cm
Должина на кабелот170 cm
Тежина2.7 kg
Димензии на пакувањетовисина 8 cm - должина 123 cm - ширина 14 cm
Сијалица 
Број на светилки3
Волтажа на напојувањето220V/230V
Енергетска етикетаE Лист на податоци
Вкупно ватажа 42 watt
Вкупно лумени2085
Работен век 25000
Келвин2.700 K - 5.000 K
CRI80
Опции 
СобаТрпезарија, Кујна, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирДа, со функција на допир
Паметен 
Smartno

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!