Бесплатна достава за износи над %free_shipping_cost.

Со вредност на нарачката од %free_shipping_cost или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред %cut_off_time ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Ретро висечка ламба челик - школка

5.545,00 ден.

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Ајде да одиме на гроздобер со нашата висечка светилка Shell! Декоративна и атмосферска висечка светилка со метални летви што и дава индустриски шмек. Металната челична рамка со летви совршено се вклопува во кул ентериер. Изворот на светлина е обвиен во проѕирно стакло, што создава топлина и атмосфера!
Затоа изберете убава светилка со влакно со голем E27 фитинг, светилката се испорачува без извор на светлина, затоа погрижете се да ја нарачате со неа (макс. 60 вати).
Светилката е со висина од 78 cm и дијаметар од 22 cm. Светилката виси на груб синџир за да можете лесно да ја скратите до саканата висина при монтажата.
Се затемнува и со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот). Создадете кул ретро атмосфера дома со нашата Шел.

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл70053
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881013478
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилМодерен
ОбликТркалезна
СобаНадворешно осветлување
Color & Material 
БојаЧелик
МатеријалМетал co Стакло,Не’рѓосувачки челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 22 cm - висина 78 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 8,5 cm
Должина на кабелот56 cm
Тежина1.2 kg
Димензии на пакувањетовисина 27,5 cm - должина 24 cm - ширина 22,5 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!