Free Shipping from din24.500

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Ретро висечка светилка бронза - Школка

6.139,00 ден.
this price may change in 3 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната намалување секогаш е врз основа на препорачаната цена. Оваа препорачана цена е препорачана малопродажна цена на производот од производителот.

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Ајде да одиме на гроздобер со нашата висечка светилка Shell! Декоративна и атрактивна висечка светилка со ребра од не'рѓосувачки челик што и дава индустриски шмек. Металната челична рамка со летви совршено се вклопува во кул ентериер. Изворот на светлина е обвиен во проѕирно стакло, што создава топлина и атмосфера!
Затоа изберете убава светилка со влакно со голем E27 фитинг, светилката се испорачува без извор на светлина, затоа погрижете се да ја нарачате со неа (макс. 60 вати).
Светилката е со висина од 78 cm и дијаметар од 22 cm. Светилката виси на груб синџир за да можете лесно да ја скратите до саканата висина при монтажата.
Се затемнува и со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот). Создадете кул ретро атмосфера дома со нашата Шел.

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл70054
МонтажаE27
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881013485
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилКласичен / Антички, Природен / Рустикален
ОбликТркалезна
СобаНадворешно осветлување
Color & Material 
БојаБронзена
МатеријалНе’рѓосувачки челик co Стакло
Sizes & Weight 
Општи димензиивисина 78 cm
Димензија на плочката за монтирањедијаметар 8,5 cm
Должина на кабелот56 cm
Тежина1.2 kg
Димензии на пакувањетовисина 27,5 cm - должина 22,5 cm - ширина 22,5 cm
Сијалица 
Број на светилки1
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Опции 
Област за инсталирањеТавански
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Паметен 
Smartno

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!