Бесплатна достава за износи над din24.500.

Со вредност на нарачката од din24.500 или повеќе, ние ќе ви ја доставиме лампата бесплатно! Нарачките направени пред 22.00 uur ќе бидат испратени истиот ден.

Политика на враќање од 30 дена

Понекогаш се случува да не сте сосема задоволни со некој продукт. Тогаш, разбиралеч, можете да го вратите. Со задоволство ќе се погрижиме за тоа. Можете да го вратите својот купувачки артикл во рок од 30 дена од доставувањето.

Класична столна ламба хромирана со црна сенка - Ann-Kathrin 3

16.579,00 ден.
this price may change in 7 days

Бесплатна испорака од 24.500 ден.

Ви треба помош?

Нашиот тим стои на располагање 5 дена денови во неделата.

Секоја недела нашите цени можат да се променат поради расположивост на залиха и продажбите од минатата недела. Цените затоа можат да се зголемат или намалат, но можат да останат истите како претходно. Денот кога цената ќе биде поставена повторно е означен


Прикажаната заштеда секогаш се базира на препорачаната цена. Оваа препорачана цена (MSRP) е препорачаната малопродажна цена на производот од производителот. Lampaisvetlina ја наведува препорачаната цена како референтна цена.

Повеќе од оваа серија

Додатоци

Ве молиме забележете дека ламбата погоре се испорачува без извор на светлина, ве молиме нарачајте одделно.

Детали

Столна ламба Ann-Kathrin 3 има класичен дизајн Дарежлива столна ламба како еден вид лустер на држач Грациозни форми со полупроѕирен црн абажур преку неа, така што одлично се вклопува и во модерен ентериер. Ткаенината (органза) што се користи за хаубата не е цврсто растегната, туку плисирана што дава посебен ефект. Стаклениот кристал ја комплетира сликата, особено затоа што делумно виси под хаубата.
Светилката се состои од три краци. Изгледот го комплетирате со избирање на една од различните светилки за свеќи. Можете да го трансформирате вашиот дом во личен замок додека трепнете!
Столната светилка е со дијаметар од 40 cm и висина од 66 cm. Дијаметарот на стапалото е 21 см.
Ја завршувате светилката со 3 мали извори на светлина со E14 фитинг (секој макс. 60 вати), тие сепак треба да се нарачаат посебно. Светилката се затемнува со надворешен придушувач (не е вклучен придушувачот).
Внесете атмосфера во вашиот дом со Ann-Kathrin 3!

Спецификации

Спецификации
Детали за производот 
Број на артикл89402
МонтажаE14
Вклучена сијалицаНе е вклучено крушка за светилка
Соодветно заLED, Блескава, Компактна флуоресцентна светилка, Халогенска
Функција на светилкатаДиректна светлина, Расположение, Функционална, Читање
Светилки што може да се затемнуваатНе, нема вклучено затемнувач
Генерално 
EAN08718881017797
БрендQAZQA
РачноПреземи ПДФ
СтилКласичен / Антички, Модерен, Природен / Рустикален
ОбликТркалезна
Color & Material 
БојаЦрна co Проѕирна,Хромирана
МатеријалТкаенина co Стакло,Челик
Sizes & Weight 
Општи димензиидијаметар 40 cm - висина 63 cm
Димензија на основатадијаметар 21 cm - висина 3 cm
Должина на кабелот200 cm
Тежина4.3 kg
Димензии на пакувањетовисина 66 cm - должина 44,5 cm - ширина 44,5 cm
Сијалица 
Број на светилки3
Ватажа60
Волтажа на напојувањето220V/230V
Абажур 
Со абажурДа, има абажур
Димензии на абажуротдијаметар 40 cm - висина 26 cm
Материјал на абажуротТкаенина
Shade ShapeТркалезна
Опции 
СобаТрпезарија, Спална соба, Дневна соба, Внатрешно осветлување
Област за инсталирањеЗа на маса
Technical Spec's 
IP вредностIP20
Функција на допирНе, без функција на допир
Со кабел и приклучокДа, со кабел и штекер

Сервисирање и враќање

Сервисирање Сервисирање

Ние сме тука за тебе, за да креираме повеќе простор за атмосфера. Затоа добиваш 30 дена период за размислување при купување, сите наши производи доаѓаат со гаранција, и лесно сме достапни 5 дена дена во неделата.

Враќање артикли Враќање артикли

Ако не сте задоволни со нарачката, може да ни ја испратите назад. Имате 30 дена за да ја вратите нарачката целосно или делумно.

Може да ни испратите е-пошта на [email protected].

  • Бесплатна испорака од 24500 ден
  • 30 дена бесплатен поврат

Прашања за производот

Сè уште нема прашања. Бидете првиот што ќе постави прашање!